Kategorie
Blog

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka, czyli kreatywne zabawy z dzieckiem

Ostatnio odwiedziła nas ciocia Justyna z JUST in GROW now  Jak to zazwyczaj bywa w jej przypadku, miała super pomysł na kreatywną zabawę rozwijającą zdolności manualne. Efekty naszej pracy możemy wykorzystać jako prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Czego potrzebujemy, by wykonać prezent na Dzień Babci?

​      Ciocia Justyna przyniosła do nas mnóstwo materiałów i postanowiliśmy zrobić ozdoby z porcelany. Wykorzystaliśmy dwa rodzaje masy. Jedną gotową, kupioną w Action (widoczna jest na zdjęciach poniżej) i drugą, zrobioną samodzielnie. Do przygotowania masy wykorzystaliśmy skrobię ziemniaczaną i klej PVA w proporcjach 2:1 oraz po dwie łyżki soku z cytryny i oliwki (zwykłej, pielęgnacyjnej dla dzieci). Dodaliśmy również białą farbę akrylową w celu zabarwienia masy.
Ciocia udziela instrukcji, co i jak…

Kreatywna zabawa i ćwiczenie motoryki


​      Mąkę, klej, sok z cytryny i oliwkę podgrzaliśmy, aby składniki dobrze się wymieszały. To jednak nie wystarczyło, masę trzeba było jeszcze wyrobić w dłoniach obficie smarowanych kremem Nivea (masa na początku jest bardzo klejąca). Wyrabianie ciasta to coś, co Tygryski lubią najbardziej, więc dla Jasia była to doskonała zabawa.  Gdy osiągnęliśmy już gładkość i pożądaną konsystencję porcelany, odłożyliśmy ją do lodówki, aby odpoczęła.
 Z gotowej masy poodciskaliśmy w formach różne elementy roślinne, kwiaty i listki, które następnie pozostawiliśmy do wyschnięcia. Oczywiście z porcelany można wykonać mnóstwo innych ozdób, również bez użycia foremek, nam jednak nie wystarczyło już na to czasu.
Suche elementy pomalowaliśmy farbami akrylowymi i ułożyliśmy w kompozycję kwiatową razem z wazonem wykonanym z kolorowego filcu. Wszystko przykleiliśmy do deseczki oklejonej filcem (w przypadku braku deseczki można wykorzystać tekturę). Wykorzystaliśmy klej introligatorski Magic. Pozostało nam jeszcze przyklejenie z tyłu zawieszek i prezenty będą gotowe.
Mamy nadzieję, że się spodobają.
Ta dam… 🙂 Gotowe!
Prezenty i laurki zazwyczaj są dostosowane do możliwości i wieku dziecka. Dwa lata temu przedstawialiśmy propozycję dla nieco młodszych dzieci. Można o tym przeczytać TUTAJ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *