Kategorie
Blog

Walentynki – stwórz nastrój dzięki ozdobom zrobionym z dzieckiem

Czy macie już pomysł jak spędzić jutrzejszy dzień? Moim zdaniem nie trzeba robić nic wyjątkowego, wystarczy drobiazg, szczegół, czasem uśmiech i dobre słowo. A najważniejsza jest obecność i uwaga poświęcona drugiej osobie ? My w tym roku, w celu przygotowania ozdób na Walentynki, wykorzystaliśmy to, co pozostało nam po Dniu Babci i Dniu Dziadka, czyli domową porcelanę i filc. Pokażemy Wam, jak można z dzieckiem zrobić podstawki pod podgrzewacze, które można wykorzystać do stworzenia nastroju w czasie romantycznej kolacji? Jak zwykle samo przygotowanie ozdób było dla nas świetną zabawą.
​Zobaczcie co zdobiliśmy.

Wykonywanie ozdób to świetna zabawa ucząca dziecko kreatywności

​     ​Masę porcelanową, owiniętą folią spożywczą, przechowywaliśmy w lodówce  (ponoć wytrzymuje kilka miesięcy). Za bardzo się kleiła, więc dosypaliśmy trochę skrobi ziemniaczanej i ponownie wyrobiliśmy „ciasto”. Następnie je rozwałkowaliśmy i wycięliśmy serca. W sercach odcisnęliśmy zagłębienia na podgrzewacze, a na całości różne faktury. W naszym przypadku był to kawałek koronki przy ścierce oraz papier do zabezpieczania towarów w czasie transportu. W tym celu można wykorzystać wszystko, co ma się pod ręką.
​Tak przygotowane serca pozostawiliśmy do wyschnięcia. Gdy były już twarde, pomalowaliśmy je na jednolity kolor farbą akrylową. Po wyschnięciu farby „postarzyliśmy” je techniką tzw. suchego  pędzla. Trochę kolorem białym, trochę srebrnym, a jedno serce złotym.
Serca nie były na tyle grube, by w zagłębieniu zmieścił się cały podgrzewacz (to wydłużyłoby zacznie czas schnięcia), więc w celu ozdobienia podgrzewaczy, wykonaliśmy kwiaty z filcu. Płatki wygięliśmy do góry i skleili klejem introligatorskim. Efekt widać na zdjęciach.
O naszych poprzednich ozdobach walentynkowych,  w których wykorzystaliśmy farby akrylowe, można przeczytać TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *